Держкіно зможе відмовляти у фінансуванні фільмів через “погану технічну якість”

Держкіно зможе відмовляти у фінансуванні фільмів через “погану технічну якість”

Щасливчики, які все ж отримали можливість знімати фільми після двох останніх скандальних пітчингів Держкіно, почали вивчати договори з агентством. І зрозуміли, що вдача їм посміхнулася ненадовго….. Документи мають суттєву поправку – навідміну від попередніх років.

Режисерка Марина Горбач надала скріншот договору, за яким частково або повністю відмовити у наданні фінансування відібраним стрічкам, зможуть через незадовільну технічну якість.

Марина Горбач:

Колеги, поділіться, будь ласка, думками з приводу нового типового договору Держкіно, особливо пунктів 5.1.2, 5.1.3 “… держкіно має право переглядати відзнятий матеріал під час зйомок …” і ” відмовитись повністю або частково від оплати фільму якщо він не відповідає вимогам щодо якості” … раніше теж так було?
Раніше  представники Держкіно мали право лише переглядати відзнятий матеріал в процесі виробництва. За словами кінокритика Сергія Васильєва, у договорах 2019 року «Якість фільму» визначали таким чином, як якість технічну. І це означає, що оцінити її можна було лише у готовому вигляді, коли фільм передається Центру Довженка. У новому проекті договору додано до вимог якості п. 2.3, в якому вказано, що «Фільм повинен відповідати сценарію». Саме цю «якість» може оцінювати Держкіно, переглядаючи робочі матеріали і, відтак, приймаючи рішення про відмову від фінансування.
 
Про яку ж саме якість – сценарну чи технічну іде мова – наразі не зовсім зрозуміло. І хто саме буде зрізати кошти – так само залишається загадкою.
Не відомо, і коли саме додано новий пінкантний фінансовий пункт до договорів –  за нового керівництва чи за “перехідного”. Однак, судячи з коментарів у соціаьний мережі, серед представників кіноспільноти  вже знайшлися ті, хто підтримує таку схему роботи, – “тримати профінансованих на гачку”.