Хто поділить лавандос? Держкіно не буде вирішувати, кому надавати фінансування на виробництво

Карколомні схеми розподілу державних коштів продовжують вигадувати  у Міністерстві Культури,  яке порадувало новим наказом. У ньому затверджено персональний склад конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії. Що ці люди будуть вирішувати? Хто отримає лавандосик на виробництво кіношки, звичайно.

Законом “Про державну підтримку кінематографії” більшість функцій Держкіно передано Державній раді з підтримки кінематографії. Держкіно – інструмент виконання рішень, які приймає Державна рада з підтримки кінематографії. Якщо раніше конкурсний відбір проводило Держкіно, тепер Держкіно його буде ДОПОМАГАТИ проводити новій раді. І фінансуватиме те, що вирішить рада”, – пояснив представник Національної спілки кінематографістів України Сергій Васильєв.

Мінкульт і фонд Марини Порошенко

Затверджувати комісії склад буде Кабінет Міністрів. Як-то кажуть, які тільки структури сьогодні не фінансують українське кіно – і Мінкульт, і фонд Марини Порошенко, ось ще Держрада долучиться. Тільки  у сімох няньох дитя без ока – дивитися і досі майже немає чого. Але розподіляють….

Доречі, як там недавня ініціатива на рівні законопроекта, у якому пропонують забрати у Держкіно функції видачі прокатних посвідчень? Агов, такими темпами хлопцям з агенції зовсім не буде чого робити, доведеться перейти на самоокупність. І це не жарт, Пилипе Юрійовичу, от Держлісницво реально бізнес фінансує, жодної копійки з кишені платників податків. Варто замислитися.