Вони там були. Українські військові-геї зробили камін-аут

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку фотографа Антона Шебетка “Ми були тут”. Проект складається з відеоінсталяцій та серії фото представників ЛГБТ+, які брали участь в АТО, а нині в ООС. У червні частину світлин та інтерв’ю з військовими було опубліковано у одному з українських видань виданні, де незабаром з’явилися коментарі від читачів, які поставили під сумнів те, що ЛГБТ+ можуть воювати на сході України. Після публікації один із героїв проекту, військовий Віктор Пилипенко, наважився публічно заявити про свою належність до спільноти. Віктор відслужив у складі добровольчого батальйону Донбас упродовж 2014-2016 років. На передовій виконував обов’язки гранатометника та стрільця-санітара, зокрема під час найгарячіших боїв за Широкіне.

Порівняно з онлайн-публікацією, до виставки “Ми були тут” увійшла більша кількість фотографій ЛГБТ-учасників війни, відеоінтерв’ю з героєм, який зробив камінг-аут, та його архівні матеріали з військової служби. Виставка є мистецькою спробою подискутувати про терміни «герой»/«патріот» і спростувати теорію про виключно гетеросексуальне і маскулінне трактування цих понять.

Відкриття виставки “Ми були тут” відбудеться у четвер 30 серпня о 19:00 на другому поверсі креативної спільноти IZONE за адресою вул. Набережно-Лугова 8. Виставка триватиме до 7 жовтня 2018 й супроводжуватиметься паралельною програмою.