Гібридність демократії в Україні як крок до втрати державності

Американські фахівці дивуються й доводять, що переконання українців в тому, що суспільство цивілізованих та демократичних країнах має право на циркові шоу для засудження військового керівництва, є хибними.

“Українці, схаменіться та прозрійте, невже ви не усвідомлюєте, куди прямує ваше бажання помститися своїм генералам, при цьому забуваючи про їх внесок у те, що (на превеликий подив усього Заходу) російський окупант був зупинений.” Як не, дивно, ця риторика належить не українському політику чи якомусь вітчизняному експерту. Це слова Філіпа Карбера, американського фахівця з питань міжнародної безпеки, колишнього стратегічного радника декількох американських президентів та самої Маргарет Тетчер.

Відео:

На його думку, переконання українців в тому, що так роблять у всіх цивілізованих та демократичних країнах, є хибними. Жодна з країн НАТО не дозволила б, щоб над їх військовим керівництвом влаштовували такі циркові вистави у суді, як це у нас над Назаровим.

Невже нам потрібен приїзд експерта зі США, щоб довести безглуздість наших уподобань та нестримних бажань в обвинуваченні та покаранні того, хто уособлює у собі бодай якусь владу?

Чи не прикро нам, українцям

Чи не прикро нам, українцям, за те, що намагаємося “розірвати” тих, хто свого часу у найвідповідальніший для нашої країни час проявив управлінську витримку та сміливість приймати такі необхідні та одночасно ризиковані рішення.

Що може сказати той самий адвокат Погосян або судді про війну, яку вони бачили хіба що по телевізору?

І у цьому аспекті я погоджуюсь з Карбером, що нам потрібні військові суди.

Відеозапис виступу Ф.Карбера, що відбувся 28 червня в інформаційному агентстві Укрінформ,  можете передивитися на його сайті.

Михайло Прудко