ТАРАС ХИМИЧ: “Я не хочу ідеологічних протиставлень. Росіяни прийдуть дивитися “Короля Данила”(ВІДЕО)

Бойовик на основі життя короля Данила Романовича вийде на екрани наприкінці осені цього року.   Стрічка про Середньовіччя  не позиціонується як “історичний посібник”. Вона не має на меті стати “червоною ганчіркою” для російських та польських любителів взяти участь у  дискусіях  на тему “якій   країні насправді належить герой”.  І ще “Король Данило”  знімається без державної підтримки – це принципова позиція. Докладніще – у відео.

Режисер  Тарас Химич щиро вірить, що росіяни сприймуть фільм без упередження та посилань на сучасну міфотворчість. Доречі,  до авторів вже звернулися дистриб’ютори з Російської Федерації. Однак згоду на прокат ще не отримали.

Дивіться докладніше:

Реакція поляків Химича так само не бентежить. “Треба налагодити діалог з сусіднім народом, тоді провокації не пройдуть”.  “Українці завжди були прикладом демократії. Досить конфліктів, треба щось миротворче”:

До нападів істориків режисер готовий! “Нам треба створити образ, який буде зачіпати, створити власний світ. Історик скаже, що гудзик чи кольчуга не така, але їх прийде на фільм 0000,1%  від загальної кількості глядачів”:

Продюсер Олеся Галканова-Лань пояснює, чому їхня команда не зверталася за державною підтримкою. А Тарас Химич згадує: “Гроші є? Будуть! Робимо замок. Збоку люди дивились на нас, як не божевільних”:

У прокаті  знімальна група також не збирається шукати легкого потрапляння на екрани, а обирає типовий американський хід – “придумати власну систему”.