Повний “Ж.О.К”. Як  дерібанять муніціпальний кінотеатр “Краків”

Повний “Ж.О.К”. Як дерібанять муніціпальний кінотеатр “Краків”

Ремонт державного майна варто розпочинати лише для того, щоб в процесі “віджати” будівлю. Як це робиться на Лівому Березі Києва?

Історія бортьби за культурний центр “Краків” триває вже п’ять років, – розповідає активіст  Олександр Білера, –  2015 рік, старий занедбаний Кінотеатр Краків вирішують перетворити в сучасний “Мультифункціональний Європейський Культурний Центр “Краків””. Інституція була запущена і механізм почав працювати в форматі синтезу мистецтв: театр, концерт, шоу, хореографія, фестивалі і багато іншого креативного контенту. За три роки почалися проблеми, коли запустили давно сплановану ідею капітального ремонту МКЦ “Краків”. Ремот було розпочато з розкриття даху в жовтні місяці, перед дощами. Цілу зиму ми спостерігали як з місцевого осередку культури зробили зимовий каток“.

Як наслідок вартість  ремонтних робіт зросла з 71 мільйона гривень до 114 мільйонів. Відкрито три кримінальних провадження щодо недбалості, підробки  документів та зловживання службовим становищем.   Замовником  капремонту виступило КП “Кіївкінофільм”. Підрядником обрано  ТОВ “ІНТЕГРАЛ БУД-СТАНДАРТ”. Пізніше договір з нним розірвали і провели новий тендер, за результатами якого вартість робіт вже склала 114,2 мільйона бюджетних гривень. Договір з ТОВ “Ж.О.К.” підписаний 28.02.2020. А 03.03.2020 КП “Кіївкінофільм” передала функції замовника (!!!) по капермонту «Кракова» фірмі “ІНЖІНІРІНГОВАЯ КОМПАНІЯ ФОРТІС”, за що остання отримає 568 430 гривень.

Слідство триває.

В однією з кримінальних справ прокуратурою Киэва призначено комплексну судову будівельно-технічну та економічну експертизи.

Так мав виглядати оновлений “Краків”, однак наразі і надалі є тільки красиві слова від представників міськради….

Окрім  перешкоджання розкраданюю коштів, небайдужих  киян хвилює, чи буде установа колись знову працювати за призначенням, як стверджують керівники установи.

«Найголовніший наш майданчик – це велика зала зі сценою 220 кв. м. Вона спроектована так, що має хороші акустичні властивості і підходить для проведення музичних концертів і кінопоказів. Тут 480 глядацьких місць. Передбачено створення додаткових 20 місць, які можуть зайняти люди з інвалідністю », – рговорить  в.о. директора культурного центру Оксана Абрашекова.

Ремонт то був привід для знищення Культурного центру,- впевнений Олександр Білера. –  Керує всім цим місцевий депутат Маляревич, його бізнес – реклама кіно та ресторан. Тому замість 4 сцен на яких виступали б театри, шоу, фестивалі роблять лише одну  для кінозали. А другий поверх – під кафе. Співпадіння?