“КИЇВНАУКФІЛЬМ” ЗЛИВЮТЬ ЗА БЕЗЦІНЬ

“КИЇВНАУКФІЛЬМ” ЗЛИВЮТЬ ЗА БЕЗЦІНЬ

Поки всі глибоко занепокоєні чи зроблять зі студії им. Довженка хаб, якось тихо пройшла повз новина, що ЗА БЕЗЦІНЬ РОЗПРОДАЮТЬ “КИЇВНАУКФІЛЬМ”(нині – “ДП Національна кінематика України”).
Для тих, хто забув саме на цій легендарній студії створили купу документальних фільмів та такі анімаційні шедеври як серіал «Казаки» Володимира Дахно, «Пригоди капітана Врунгеля», «Острів скарбів» та «Доктор Айболіт» Давида Черкаського.

Сьогодні, звичайно, боротьба точиться за землю підприємтсва. Під шумок зміни керівництва Мінкульту в середині жовтя Нацкінематика примудрилася злити приватним особам 5 000 квадратних метрів приміщень студії за символічну плату – 33 мільйони гривень. Це триндець, навіть для тих, хто погано розуміється на цінах. Звичайно, це не центр столиці, але Лісовий масив – непогана пропозиція на ринку землі для забудовників….

Як вдалося провернути цю оборудку?

Справа у тому, що “ДП Національна кінематика України” було визнанно боржником та проходило процедуру санації, тобто розпродажу частини майна, щоб не збанкротувати остаточно. Формально продаж провели за тендером, де приймали участь кілька потенційних покупців. Але ж ми всі – не діти, і розуміємо, як то робиться і ЗА ТАКУ БЕЗЦІНЬ ПРОДАВАТИ ДЕРЖМАЙНО – ЦЕ ЗЛОЧИН.

Місяць тому, справою вчасно зацікавився Міністр Культури Бородянський, який приїхав до КП та призначив перевірку щодо законності проведеного аукціону. Хотілося б дізнантися хоча б попередні виновки ревізії.