Хто зняв фільм за сценарієм Каземира Малевича?

Фільм за сценарієм Малевича

У Києві  презентували  докфільм “Малевич” виробництва Fresh Production. Ми відвідали  показ і зацінили все – оригіальнне графічне оформлення,  прискіпливу історичну пошукову роботу авторів та захопливе викладення біографії митця. Переказувати? Ні! Це треба дивитись.

А перед цим читайте три маловідомих факта про батька супрематизму:

  • 1927 року Казимир Малевич відвідав Берлін, де залишив записи, віднайдені через 20 років після його смерті. Ці записи були сценарієм супрематичного фільму, який мав би екранізувати німецький режисер-авангардист Ханс Ріхтера (саме йому адресувалися записи Малевича). Але не вдалося. Натомість, для фільму режисера Володимира Луцького це таки зробили – і вставили фільм у фільм.
  •  Творчу енергію та мотиви Малевич брав з українського народного мистецтва. Вишивки для Малевича були конкретним предметом для наслідування, просто трохи в іншій формі.
  • 1930 року Казимира Малевича заарештували в тодішньому Ленінграді – за звинуваченням у шпигунстві. За кілька місяців його звільнили, але перебування за ґратами викликало хворобу, що призвела до смерті художника (те, що з Малевичем робили у в’язниці і як його катували мало хто знає, а ті, хто знають не можуть від жаху навіть вимовити це). Режисер Ханс Ріхтер відвідав художника 1932 року, і відзначив, що Малевич був дуже хворим. Йому заборонили працювати, і єдине, що він міг робити, малювати свої супрематичні роботи на тарілках… 2018 року на аукціоні Christie роботу Малевича “Супрематична композиція” продали за 85,8 мільйона доларів.

Дізнайтесь быльше тут: https://www.facebook.com/events/2502149600031280/