Аркадій Непиталюк: “Я буду зупиняти в собі внутрішню падлюку в Раді з держпідтримки кіно”(ВІДЕО)

Аркадій Непеталюк інтерв'ю

Аркадій Непиталюк з тих скажених оптимістів, які за сюжетом відомого анекдоту  “все одно повертаються з магнітиками”. Він не боїться починати з чистого аруша і не соромится вчитись новому, перебуваючи на поважній викладацькій посаді. Непиталюк – режисер з авторським почерком, який переплавляє власний досвід у кіновисловлювання,   і вміє робити це іронічно, але не образливо.

Головний редактор  Force News Олена Солодвнікова розпитала Аркадія про  минуле та майбутнє, отримавши купу позитиву від розмови.

Кожні п’ятнадцять хвилин – нова тема:

  • Хуторянство. Чи образливо бути “хохлом”? Трішки  про ніггерську термінологію.  Звідки лізуть образи рагулів та як підключитися до каналу спостереження за ними? Популяризація жлобізму або  його висміювання? Чи треба продовжувати  знімати про ” білу сільську хатинку”?
  • “11 дітей з Моршина”. “Я ніколи не встигав підключатися до всього, що вже задумане”. Навіщо спирався на фільм Содерберга, хоча забороняли це робити?  “Я люблю, коли все прозоро”,  “У мене не має досвіду створення глядацького кіна з шаленим бокс-офісом”, “Можу зіпсувати жанрове кіно”. Пастки в роботі з продюсерами.
  • Травматичний досвід роботи на ТБ. Як вижити і не втратити смак? Імунитет до впливу навколишнього середовища. Як допомогала дружина? “Мені ніколи не снилося телебачення, воно з мене швидко вивітрювалося”

Випускники “Карпенко” – профнепридатні

  • Викладання режисурі в Карпенко-Карого. Сенс там вчитися? Туалети відремонтували! Замкнене коло: контрактники платять  за навчання не менже ніж в Європі, але техніку купити на ці гроші не дозволено законом? Чому продюсери жаліються, що більшість режисерів-випускників – профнепридатні? Як набити режисерську руку? Молоді генії, які кажуть: “Що ти, діду, нам розказуєш?”Великий дискурс – як Аркадій відстояв честь інституту! “Як ти, падлюка, переміг на “Молодості”, коли немолодий?”
  • Рада з державної підтримки кінематографії. Чому Непиталюк погодився увійти до її складу? Чи буде лобіювати своїх? Яку зарплату отримуватиме? Технології просування проектів у попередніх “радах”.