Про що пишуть листи керівникові “Одеської кіностудії”?

Вже півтора роки “Одеську кіностудію” очолює юрист Андрій Осіпов, який  приїхав з Волині.  Там пан Осіпов був відомий як фахівець з сільського господарства – викладав на кафедрі  аграрного, трудового і екологічного права, керував юридичним відділом агрофірми. Крім того, правника називали “людиною Коломойского у Луцьку”,  де той має інтереси щодо видобутку бурштина. Натомість нині нелегка доля покликала Осіпова в Одесу –  займатися справами кіношними, точніше вирішувати питання менеджера того самого “ігора-валерьовича-любителя-пити-каву” Олександра Ткаченка. Про результати роботи  Осіпова на Одеській кіностудії  режисери та дистрибутори запитали у листі. Читайте, які саме каверзні питання йому поставили.

 1. Які реальні позитивні зміни відбулися на кіностудії з моменту Вашого призначення на посаду, і якщо вони дійсно є, то в чому Ваші досягнення виражаються?
 2. Чи розроблений, і якщо це “так”, то ким саме (персонально – ПІБ, рівень компетенції) інвестиційний план з розвитку кіностудії на найближчі 3-5 років?
 3. Де і як можна детально ознайомитися з таким бізнес-планом?
 4. З ким з профільних експертів-фахівців цей план обговорювався, коли і ким з акціонерів він був затверджений?
 5. Чи планує кіностудія відновлення власного виробництва, та які конкретно проекти, в якому щорічно обсязі, зніматимуть?
 6. На які кошти (кредити, інвестиції, добровільні пожертвування) ці проекти будуть зніматися?
 7. Чи є у Вас апробована система комерційної реалізації таких проектів, чи є реальні письмові домовленості з кінопрокатниками або теледемонстраторамі, і якщо “так”, то з ким саме?
Андрій Осіпов, керівник Одеської кіностудії

Андрій Осіпов, директор Одеської кіностудії

Питання

 1. Чому, на Вашу думку, при акціонуванні Одеської кіностудії і продажу частини її акцій в приватні руки спочатку не було проведено відкритий тендер?
 2. Чому такий відкритий, чесний і прозорий тендер навіть не заплановано проводити при приватизації частини акцій кіностудії, які ще знаходяться у державній власності ?
 3. Чому особисто Ви нічого не робите щодо загальновідомих фактів незаконного продажу Вашим попередником житлової площі в готелі-гуртожитку “Екран”, хоча і Вам, і акціонерам, про це добре відомо, а самі ці продані квадратні метри числяться на балансі Одеської кіностудії і входять в статутний фонд ПрАТ ?
 4. Чому, і на яких підставах Одеська кіностудія – об’єкт з ринковою вартістю, як мінімум, 60 000 000 (шістдесят) мільйонів доларів США, повинна дістатися приватним акціонерам за безцінь, всього за тридцять два мільйони гривень?
 5. Яким чином панамська фірма Медіа Кеворкінг зі статутним фондом в одну тисячу гривень і її засновник Дмитро Овсій, зі статутним внеском в цей самий фонд в розмірі аж цілих десять гривень, стали володарями 24% (двадцять чотири відсотки) акцій ПрАТ “Одеська кіностудія” ? На таких умовах стати акціонерами ПрАТ “Одеська кіностудія” повинні були в першу чергу одеські кінематографісти, Ви згодні ?
 6. Чому взагалі Одеська кіностудія – перлина культурної спадщини України, надбання всього українського народу – повинна цілком і повністю перейти у приватне володіння олігарха Тарути, шоумена Ткаченко, або зовсім недавно прилучившегося до них пана Овсія, якщо за останні дванадцять років приватні акціонери вже встигли показати свою повну неспроможність і зарекомендували себе вкрай неефективними приватними власниками ?

Лист

Ми сподіваємося, що Вам нема чого приховувати від громадськості, і заздалегідь вдячні за своєчасну, розгорнуту і відверту відповідь по суті наших питань, якої від Вас так чекають одеські кінематографісти і небайдужі одесити. Втім, ми з Вами прекрасно розуміємо, що і відсутність відповіді буде нітрохи не менш красномовна і показова.

Чи отримають Голова Гільдії кінематографістів Одеси Ігор Шевченко та його заступник Дмитро Гроховський доклані відповіді на серйозні запитання, від яких напряму залежить доля “Одеської кіностудії” – дізнаємось згодом. А у пана Осіпова у свою чергу хочеться поцікавитися, чине простіше іноді розмовляти з кіновиробниками живцем? Вони люді творчі, не тільки документами цікавляться….