Повне занурення. Як знімати VR-відоси?

Фільми-360, які зовсім нещодавно були чимось казковим та недосяжним, вже зараз надають нескінченні можливості. Тільки уявіть який досвід та емоції ви можете отримати, не залишаючи свого місця! Вже сьогодні кожен може спробувати створити своє відео у VR, єдине, що потрібно – це почати. Читайте свіженькі поради, які допоможуть створити  сферичне відео.

По-перше,  треба звернути увагу на те чи ваш задум підходить цей формат чи ні. Чим це буде краще за звичайне відео?

  • Для VR фільму  пасують ідеї, які не можуть максимально бути реалізовані в пласкому відео.

­– Наприклад, журналіст просто знімав, як дівчинка йшла по вулиці та наспівувала пісню, а в цей час  десь  поблизу вибухнув дім! Відповідно, чоловік ще зняв як люди бігають в паніці, шукають рідних чи просто намагаються кудись сховатися. Але так, як це було звичайне відео, творці вирішили відтворили його в віртуальній реальності, бо сприйняли  недостатньо інформативним або емоційним, – розповідає співзасновники Limelite | 360discoVR – продакшену повного циклу створення 360VR-контенту Артем Кисляков.

  • Також слід знімати у VR, якщо ваш задум – занурити глядача в особливу атмосферу, зробити його співучасником подій (це можуть бути масові події, бекстейдж  будь-якого заходу, інша країна або й реальність).

Зараз НАСА створює ролики 360 з Марса, використовуючи карди, які робить марсохід «К’юріосіті». Це теж чудова ідея, коли людина фізично поки що не може перебувати на Марсі, але, використовуючи віртуальну реальність, матиме можливість відчути себе там.

  • Але не варто знімати повнометражні фільми у форматі VR, адже досить важко висидіти півтори години у шоломі.
  • Необхідно також потурбуватися про шлунок глядача, адже мозок активно сприймає інформацію й він усвідомлює, що щось відбувається, а тіло

людини залишається нерухомим. Це може призвести до різних «неприємних наслідків». Намагайтесь, щоб завжди був баланс між рухом та статичною картинкою.

­­ – Знімальний процес у стилістиці VR абсолютно не схожий на «звичайний». Всі ваші знання про традиційний процес зйомки фільму досить важко перекласти на знімальний процес в форматі 360. Ми досить часто зіштовхуємося з тим, що професіоналам, які працюють з рекламою, кіно або кліпами, доводиться перелаштовуватися під час зйомки, – зазначає Артем Кисляков.

  • Для тих, хто починає знімати в цьому форматі, слід знати, що чим менша команда, тим краще. Камери під час знімального процесу направлені в усі сторони, тому досить важко сховати всіх людей з кадру. Необхідно завчасно знайти укриття для вашої команди.

Це дійсно велика проблема, якщо  це натурні зйомки  десь полі. У нас бували випадки, коли доводилося бігти метрів 500 від камери за найближчі кущі. Краще за все також взяти додаткові камери на випадок, якщо якась одна перегріється, вимкнеться або просто заглючить, адже це може зіпсувати всю відеосферу. Слід також якісно зафіксовувати штатив для уникнення «тремтіння» камер.

  • Бажано також мати preview того, що бачить камера для вибору точки зйомки. Для цього необхідно просто поставити штатив з камерою, подивитися як це все виглядає та за необхідністю відредагувати.

На сьогоднішній день сучасні технології повністю дозволяють кожному створити VR-фільм. Існує безліч камер, які спеціально розроблені для сферичних відео, але вартість буває досить кусючою. Кожен бренд висуває свій товар, який відрізняється особливими функціями та можливостями. Але хіба тільки за допомогою цих «високоякісних гаджетів» можна створити насправді круте відео? НІ! Якщо ви зацікавлені в створенні фільму 360 й у вас є смартфон – дійте!

Камера сучасних гаджетів має безліч функцій, але вона не здатна самостійно створити відео 360. Для цього вам потрібно зробити додаткові налаштування.  На ринку вже є спеціально розроблені прилади, які потрібно поєднувати зі своїм  смартфоном або айфоном для отримання сферичного відео (Insta360 Nano, EyeSee360, Shot, FullDive Camera).

Віолета Лень