“Російському бізнесу не місце в Україні” – депутати

Ми намагаємося будувати нову Україну. Але часто робимо це… на користь ворога. Так, буквально – для будівництв ми купуємо російськи будівельні матеріали, зокрема гідроізоляцію, рубероїд, кам’яну вату, пенополістірол… Не тільки громадяни – держава купує, під час численних тендерів, які російськи ділки навчилися вигравати попри всі Prozorro – за рахунок десятків компаній-“доньок”. А гроші йдуть прямо у кишені олігархів-сподвижників Путіна, вливаються у розвиток російської економіки.

Ігор Рибаков та Сергій Колесников – мільярдери з Росії, вони щоразу дуже вдячні, коли, ви, наприклад, купуєте рубероїд, вироблений на Славутському рубероїдному заводі чи на іншому їх виробництві “Техноніколь” у Кам’янскому (колишній Дніпродзержинськ). Разом ці підприємства продають в Україні 3 мільйони квадратних метрів рубероїду в місяць (!). Також вони раді прибуткам від продажу вам кам’яної вати з заводу “Техно” з того самого Кам’янського. Там її роблять ні багато ні мало 60 000 тон на рік. Скільки тон з них годують війну? Це ще не все. Пенополістірол від їхнього заводу “Техноплекс” у Кам’янському в кількості 150 000 кубічних метрів на рік допомагає розпалювати вогонь війни в нашій країні.

На цьому перелік російської власності не закінчується: варто згадати численні компанії корпорації, як, наприклад, ТОВ “Техноніколь-Центр”, ТОВ “Завод Техноніколь” та менш відомі, як-от ТОВ “Нова Сервіс”, ТОВ “Перший дім”, ТОВ “Будіва”, ще багато інших, які виконують свою місію та регулярно виграють тендери по всій країні, державні зокрема. Як розумієте, часто у тендерах беруть участь лише ці компанії – ніби-то одна проти іншої, а насправді – все іде в одну кишеню. Російську.

Найцікавіше, що вони навіть не витрачають часу на зміну російського бренду на  упаковках продукції “Техноніколь”(!). Знаєте, чому? Бо вони випускають матеріали для дахів і, мабуть, тому добре вміють знайти надійний “дах” серед українських чиновників. Для кого війна – це бізнес, ті не бачать перешкод у діяльності росіян на нашій землі.

Влада не спішить карати порушників закону. Попри численні звернення ветеранів АТО підприємства корпорації “Техноніколь” далі працюють та фінансують російську армію. А те, що за останній рік володарями власності росіян в Україні стали оффшори у Нікосії або липові європейськи офіси, дає привід чиновникам не перейматися.

Журналісти аналітичного онлайн видання “Force news” запитали народних депутатів, чому попри санкції проти російського бізнесу в Україні, що прийняла РНБО та підписав президент України Петро Порошенко, ТОВ “Завод теплоізоляційних матеріалів “ТЕХНО” далі працює?

Депутати кажуть, що знають про діяльність “Техноніколь”, обіцяють тримати на контролі ситуацію та у дозволений законом спосіб будуть втручатися. Як поінформували ветерани АТО, депутати закликають їх звертатись до правоохоронних органів, обіцяють забезпечити особистий контроль на всіх етапах просування відповідних зверненнь щодо антиукраїнської діяльності корпорації “Техноніколь”.

“Підприємства, які сплачують податки країні-агресору – Російській Федерації не мають права працювати на території України”, відповдають позафракційні депутати.

Журналісти вдячні за відповіді депутатам і переконані, що така сама реакція буде з боку влади. Ветеранські організації солдатів АТО також уважно слідкують за ситуацією.

“Російському бізнесу не місце в Україні. Корпорація “Техноніколь” своєю діяльністю в Україні порушує наш закон. Будь-яка компанія, яка збагачує економіку країни-агресора, має піти з української землі. Ми не зупинимось і будемо далі боротися”, – заявили також представники Всеукраїнського солдатського комітету воїнів АТО.

Вони уточнили, що поки не будуть вдаватися до насильницьких методів тиску на відповідні структури, адже поважають закон і хочуть, щоб так само його поважали та контролювали правоохоронні органи.

Олег Степанів