СКАРЖИТИСЯ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ ЗАБОРОНЕНО?

Українці все ще не можуть відправити скаргу на чиновника електронним листом.

Скоро рік як набув чинності закон щодо електронного звернення, яким передбачено право громадян на подання запитів за допомогою Інтернету. Однак, як з’ясувалося, і досі надійніше відправляти старі-добрі паперові листи. Інакше є великий ризик, що бюрократи вас проігнорують. Адже вже знайшли зачіпку, яким чином «відмазуватися» від електронних звернень.

У цьому на власному досвіді пересвідчився кореспондент FORCE NEWS. Не отримавши вчасно відповідь на лист від Міністерства Внутрішніх справ, наш журналіст звернувся до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Саме цій організації доручили контролювати виконання закону. Лист, звісно, було відправлено електронною поштою. Втім від контролерів ми дізналися, що «звернення, відправлені електронною поштою визнаються анонімними та розгляду не підлягають, тому що там відсутній підпис».

zapyt

Втім варто зауважити, що накладання електронного підпису, згідно з законом, не вимагається. Очевидно, що Офіс Уповноваженого з прав людини замість того, щоб сприяти полегшенню доступу до бюрократів – всіма силами їх покриває. До речі, залишилось не зрозумілим, навіщо шановні уповноваженні вирішили листуватися з «анонімним» скаржником? Невже на це та вигадування сумнівних привидів часу вистачає, а на реальну допомогу у вирішенні питання – ні?