Супермаркет обслуговує українців окремо

Веселенькою табличкою  на стрічці з продуктами відмітився супермаркет “Варус” на Висильківській. Чесно кажучи, я спочатку хотіла перепитати, чи справді все ще знаходжуся у столиці України?

Отже,  напис на табличці, що стоїть на стрічці з продуктами, попереджав, що саме на цій касі обслуговують українською.  Повторюю, це єдина каса, де з’явилося таке глумливе повідомлення.  Я так і не зрозуміла, що це було? Попередження?  Будьте готові  до того, що тут(яка ж несподіванка!) вам доведеться звертатися до касира державною мовою? Погроза? Мовляв,   дорогенькі кияни, не ображайтеся, що касир буде з вами розмовляти українською? Послуга? Ось  вам, шановіні, свідомі окрема черга, вишикуйтесь і ні в чому собі не відмовляйте. Таки собі натяк-алегорія на п’яту колонну?

Мене трясло від  обурення. До якого часу,  україномовним громадянам пропонуватимуть ставати в окрему чергу? Мабуть, забули ще на початку цього месседжу додати слово “Вибачте”, щоб забити в мій мозок останній цвях.  Ви що оскаженіли? Вже давно час, щоб хоч один касир у маркеті розумів і спілкувався англійською(а бажано всі), а тут приїхали –  власний “загончик” для україномовних покупців.

Звісно,  в  мене не вселився дух-ніцой, і я ні в кого не кидала рештою. Лише чемно спитала чоловіка, що пробивав мені йогурт, хто примудрився вигадати такий напис?

– Керівник. Всі питання до нього , – знизав він плечима, посміхнувшись, – Так я єдиний з тією табличкою.

Керівника у неділю не було на місці. Не намагалася навіть випитувати історію появи “ганебного звернення”. Можу припустити, що якісь російськомовний покупець пожалівся, що “ нє понімаєт, шо єму говорят”, тому вирішили  не дратувати “нєжниє чувства” інших совків, захистивши його від україномовного касира. Зазвичай, тими табличками попереджають, що не приймають готівки або не продають алкоголь, що за парканом злий собака… А от на тобі — україномовний касир! В Києві! Справді! Скільки можна  подібних принижень. Набридло відчувати себе туристом у власній країні.

Олена Солодовнікова