Від розвалу Росію врятує розміщення в Україні баз НАТО, – економіст Олександр Савченко(ВІДЕО)

Нова книга Олександра Савченка «Антиукраїнець» складається з порад, як змінити Україну на краще. Автор не приховує, що його тези активно вивчають на Банковій, куди чернетка видання потрапила до того, як піти в тираж. «Деякі речі, як заборона російських соцмереж, вже втілили в життя», – не приховує Савченко. Чому українців може чекати диктатор-реформатор, як позбавитися бізнесменів і популістів при владі і що може стати гальмами на шляху України до західної цивілізації – у конспекті з презентації «Антиукраїнця».

 • Мені вдалося знайти відповідь, чому наша нація не успішна упродовж її тисячолітньої історії. Я починаю аналізувати державу з часів Київської Русі, яка з одного боку виникла під впливом правової політичної системи норманів (тобто, Західної цивілізації), а релігію прийняла від Візантії(Східної цивілізації). Саме тоді і виник розподіл Схід-Захід. Історія зараз нагадує ті часи, коли влада в Києві постійно мінялась. Тоді в Україні почала формуватися така ганебна звичка, як «зрада та перемога». І наші сучасники акумулювали все це.
 • Одна перемога України варта тисячі поразок. Саме ми розвалили Радянський союз, але не оцінили того. Ми перетворили велику імперію зла у регіональну державу, як полюбляв називати Росію Обама. Імперія має дуже багато повноважень, як наведення порядку на периферії, і Путін вважає, що має на це право. Однак насправді Росія – не імперія, особливо зараз, без України. Путін  має право боротися за цінності православної цивілізації. Україна довго була одною ногою в тому болоті православної цивілізації, але вирвалася звідти. Це обурило Путіна, він розпочав війну саме за ці цінності. Тому що ключові цінності західної цивілізації – ринок, свобода слова, демократія – руйнують Росію, вони вбивають державу. У росіян після їжі та сексу, в їхній «Пірміді Маслоу» іде знищення України, це у них в генах. Я вважаю, що розміщення не теріторії України баз НАТО врятує Росію, збереже її, як цілостну державу. Росія буде головним беніфіціаром вступу України в НАТО, тоді росіяни не будуть вимагати від їхнього лідера воювати з нами, адже вони мають інстинкт самозбереження.
 • Ми маємо зробити другою мовою не російську, а англійську. Ми вступили в західну цивілізацію, а там за стандартом друга мова – англійська. Інакше на нас чекає вікова культурна відсталість.
 • Нам потрібно засвітити сто найкращих «антиукраїнців», замість стра найвидатніших. І почати боротьбу з ними. У нас антиукраїнців – близько 10%, це нечувано.
 • Донецьк та Луганськ ніколи не були елементами західної цивілізації, тому якщо ми хочемо їх повернути назад, то маємо  інтегрувати їх. Для цього неохідно мати чіткий план українізації. Інакше займатися приєднанням не має ніякого сенсу, це лише буде тягарем на шляху України.
 • ВВП України – 2000 долларів на душу населення, в світі – 10000, у поляків – 12500, у росіян та турків – 9500 у  грузинів – 3000. щоб наздогнати найбідніші країни Україні  потрібно 20 років. Але важливо не залишитися в тому сигменті.
 • Корупцію не можна перемогти до поки влада дає надприбутки. Це аксіома. Саме тоді влада, як магніт притягує бізнесменів. А коли у владі не буде можливості заробити, то там будуть домінувати ідеалісти, небайдужі люди. Зараз їм там місця не має. Поруч з розумними бізнесменами ці ідеалісти, як дрібні звірі для хижаків. Зараз при владі потужні та товстошкірі. Тому всі заробітки багатіїв(проценти, дивіденти, роялті) повинні іти до бюджету, а житии він має на зарплату. Це буде ефективніше, ніж новий майдан. Інакше до влади прийдуть ще цинічніші бізнесмени і будуть ошукувати українців.
 • Є ефективний алгоритм віддати всі міністерські посади на аутсорс іноземцям. Не так, як сталось у нас, коли іноземця обирали наші, і за його спиною продовжують обманювати. А має бути навпаки. Коли, скажімо, німецький уряд дає гроші і з українців обирає чесного міністра, топ-чиновника, мера, і його контролююють. Нація переходить з одного стану до іншого у середньому за 50 років. ЕС виводить країни на нові орбіти – швидше.
 • Прихід до влади диктатора-реформатора на кштал Піночета чи Лі Куан Ю, вони плювали на закони, наводили порядокю. Ломали суспільство, приводили до влади правильних молодих людей. Це швидкий сценарій для України.
 • У нас є велика проблема, окрім корупції – популізм. Популісти – лакеї олігархів. Як з цим боротися? Зробити такий закон, коли старші люди повинні будуть питати у молодих, як проголосувати. Щоб це було складно, он-лайн. Мова іде не про віковий ценз, бо серед літніх людей є багато розумних. Але треба зробити так, щоб для молодої мислячої людини проголосувати на виборах було престижно. А ті, хто голосує за мішечок з картоплею, не мали просто доступу до голосування. Інакше шоумени та популісти продовжать свої театральнее дійство.
 • Національна ідея українців – збагачення, коли ми досягнемо рівня, коли домінуватиме середній класс, можна буде вигадувати іншу ідею. А поки достатньо більше заробляти.