ДЕРЖАВА ПРИЗНАЧАЄ “СМОТРЯЩИХ” НА ШАХТАХ – ГОЛОВА НЕЗАЛЕЖНОЇ ПРОФСПІЛКИ ГІРНИКІВ

ДЕРЖАВА ПРИЗНАЧАЄ “СМОТРЯЩИХ” НА ШАХТАХ – ГОЛОВА НЕЗАЛЕЖНОЇ ПРОФСПІЛКИ ГІРНИКІВ

Чергове маштабне реформування в Україні буде стосуватися вугільної галузі. Шахтарі вже готуються страйкувати проти різких та необдуманих кроків у бік «покращення». Що передбачає нова концепція від Міністерства енергетики та вугільної промисловості наш журналіст дізнався у голови Незалежної профспілки гірників Михайла Волинця.

 • Зараз з’явилась ініціатива розвитку вугільної галузі – третя за останіх два місяці. В цій концепції, яку пропонує міністр зараз якою передбачено на 10 тисяч скоротити кількість працюючих в державному секторі, передбачено скорочення видобутку вугілля в наступному році майже на один мільйон тонн. Міністр анонсував таку концепцію, а на другий день через 12 годин його прес-служба повідомляє, що впродовж попередніх півтора року в два рази буде нарощено видобуток вугілля в Україні. Як можна виконати обіцянки, які протерічать одна одній? Що це означає? Що це чиста брехня.
 • Що вас бентежить у цих пропозиціях, окрім відвертого мухлювання цифрами?
 • Цією концепцією також передбачено ліквідувати державні вугільні підприємства. І ні одного слова про створення нових робочих місць, про працевлаштування.
 • Наразі дуже часто копіюють міжнародний досвід. На скільки мені відомо, у Польші звільненнім під час скорочень шахарям пропонували компенсувати заробітну планю за два місяці….
 • У нас просто виплачують два місяці компенсації, згідно кодексу закону про працю і до побачення, ти нікому не потрібний. А на приклад є цілий мегаполіс, навколо якого ше десяток населених пунктів і в цьому мегаполісі знаходиться одна шахта. І якщо її закрити – двісті тисяч населення, що найменше, залишаться не те що без роботи, залишаться без всякої можливості більш менш влаштуватися в своєму житті.
 • Головний аргумент на користь закриття шахт, те що їх(навіть приватні) фінансує держава, при цьому ще і собі у збиток.
 • Шахти в нас нерентабельні. В нас ведеться видобуток вугілля з великих глибин, на тонких пластах, шахти пограбовані, корупційні структури присутні на підприємствах продовжують грабувати. Але ж це державні шахти і куди дивиться держава, чому смотрящих держава призначає поруч з генеральними директорами шахт і поруч з міністром?
 • Міністр енергетики Ігор Насалик хизувався тим, що домовився купувати африканське вугілля у два рази дешевше, ніж його попередник. Невже дійсно вигідніше завозити вугілля з іншого континенту?
 • Південноафриканське вугілля вони купують в порту відвантаження в південноафриканській республіці за ціною 65 доларів. Його треба доставити океаном. Через Босфор Туреччина не пропускає великі судна, тому завозять по 75 тисяч тон. Його треба відвантажити в порту, заплатити за зберігання. Якісь втрати з цим відбуваються, за тим перевезти до споживача і ціна буде від 90 до 100 доларів.
 • Експерти відверто натякають, що ніяких закупок з Африки не має, і насправді таким чином прокручують оборудки з непідконтрольних Україні територій Донбасу.
 • Дійсно, журналісти знайшли таку інформацію. Вугілля, яке було вкрадене з окупованої території було оформлене, як ніби то доставлене в порт Новоросійськ двома суднами і потім через територію Росії було доставлено в Україну за ціною майже там 100 доларів. Дарницька ТЕЦ, Київські 4-та та 5-та купують вугілля в Росії. Дальше треба розібратись, яке походження цього вугілля.
 • Чи багато в нас залишилось вугільновидобувних підприємств після початку війни на Донбасі?
 • На території підконтрольній українській владі залишилося 32 шахти в державній власності плюс 17 шахт, які знаходяться у приватній власності і вони всі разом видобувають 29 мільйонів тон вугілля на рік зараз.
 • Офіційно зв’язки з вугільновудобувнии підприємствами на окупованій території розірвано?
 • З окупованої території поставляють вугілля офіційно найбільша приватна компанія в Україні це ДЕТЕК, який являється головним видобувником енергетичного вугілля в Україні, як на окупованій території так і на підконтрольній українській владі. Вони сплачують податки в Україну і всі платежі в пенсійний фонд, фонди соцстрахування. А є такі фірми прокладки, які таким бандитським способом завозять вугілля в Україну.