Чи є життя на державних кіностудіях?

Чи є життя на державних кіностудіях?

Комітет гуманітарної та інформаційної політики  занепокоївся долею “Укркінохроніки” та “Національної кінематики України”.  Що там відбувається?

Олександр Ткаченко, народний депутат: “Сьогодні був незвичний день. Ми з комітетом були на двох київських державних кіностудіях.

Одна з них – Укркінохроніка – викликала шок. По іншій, Національній кінематиці – питання до правоохоронців та відповідальних державних установ.

Суть проста – за статусом знаходячись начебто у державній власності, вони де факто перебувають або повністю, або частково під управлінням приватних структур.

При чому, у випадку Укркінохроніки, за рішенням судів на її території мають бути житлові будинки. Верховний суд, який прийняв це рішення, також поживився територією для себе. А кіноархів з унікальними історичними зйомками починаючи з 1930-х років знаходиться під загрозою знищення.

У випадку з Національною кінематикою – через оборудки з боргами просто відхопили половину території.

І тільки коли наш комітет наприкінці минулого року дізнався про це – процес побудови нових житлових комплексів призупинився.

Те, що ми побачили було схоже на театр тіней. Ніхто нічого не знає з нинішніх відповідальних осіб, а попередники попередників вже далеко.

Мій батько працював редактором на Київнаукфільмі (нинішня Національна кінематика). Там я часто бував в дитинстві. За дивним збігом обставин, багато з тих, з ким працював, робили свої перші фільми саме там. Історія не про сантименти, а про передачу естафети поколінням.

Сьогодні українське кіно відроджується. Тому крім того, щоб розібратися хто винен, що державне(!) майно та ще й зі статусом національного пішло майже під три чорти, без збереження профілю кіностудій – ми обов’язково розберемося.

А от що робити далі з реформою державних кіностудій, які держава вже понад десять років залишає на призволяще – вирішимо в дискусії з експертами, Кабміном та депутати найближчим часом”.

Стрім засідання:

Posted by Павло Сушко on Wednesday, May 20, 2020

 

Виїзне засідання Комітет гуманітарної та інформаційної політики на ДП «Укркінохроніка»

Posted by Павло Сушко on Wednesday, May 20, 2020

Павло Сушко, народний депутат: “Одна з найпрестижніших за версією міжнародного довідника «Golden Book» (Лондон, 1994) і найбільших в Європі студія неігрового кіно – ДП «Національна кінематека Україна» опинилася в борговій ямі. Вже 5 років підприємство перебуває у стані банкрутства.

Сума боргу – 9,2 млн. грн.
За час процедури санації, яка триває вже 4 роки, борги державного підприємства зросли щонайменше до 19 млн. грн.

Чи загрожує це втратою підприємства?

Пройшлися її коридорами і оглянули все особисто. Приїхали сюди з виїзним засіданням Комітету.

На період санації усі повноваження керівника підприємства виконує призначений судом керуючий санацією. У свою чергу орган управління державним майном фактично позбавлений будь-якого впливу на підприємство.

Аби запобігти банкрутсву Кабмін доручив, тоді ще – Мінкульту забезпечити погашення боргу у розмірі 9,2 млн. грн. за рахунок коштів загального фонду Відомства на 2018 рік.

Міністерство культури України (сьогодні МКІП) погодило план санації ДП «НКУ», за яким вже восени 2019 року відбувся аукціон. На ньому один з двох його учасників придбав 14 з 18 будівель і споруд підприємства площею понад 5 тис. кв. м.

Сума виручених на аукціоні коштів сягнула понад 33 млн. грн.

Окрім набуття будівель і споруд, новий власник отримує право претендувати на більшу половину земельної ділянки державного підприємства.

Наразі держава, в особі уповноваженого органу управління, фактично усунута від управління державним підприємством на невизначений строк, а управляє підприємством в інтересах
двох кредиторів арбітражний керуючий.

Сьогодні приватна компанія, яка викупила будівлі проводить в них ремонт, щоб використовувати для кіновиробництва.

Нас запевнили, що, принаймні поки, «свічка» на території підприємства не виросте.

Попереду у нас багато роботи по з`ясуванню неточностей у правовстановлюючих документах.

Очевидно одне – Комітет не допустить подальшої безгосподарності на держпідприємствах.

Вирішили напрацювати стратегію розвитку державних кіностудій”.

Як зберігається кінофонд:

Posted by Павло Сушко on Wednesday, May 20, 2020

 

Дійсно, з безгосподарністю треба боротись! От співвласником “Одеської кіностудії”  став відомий забудовник Андрій Вавриш. І все там в порядку, ніяких “свічок”, ніяких рейдів комісій.  І кінофонд – в безпеці, бо згнив ще до Вавриша….