Театральний секс-скандал. Cкільки коштує показати голі груди?

Театральний секс-скандал. Cкільки коштує показати голі груди?

Акторка Оксана Черкашина звинуватила директора театру “Актор”Славу Жилу  у непристойних пропозиціях. Однак, як з’ясувалось, все відбувається в рамках нової постановки. І беспосередньо обуреній акторці брати в ній участь ніхто не пропонував.

Пост Черкашиноъ на фейсбуці:

ОЗНАЙОМТЕСЯ ЧИМ ЗАЙМАЄТЬСЯ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР НА КАРАНТИНІ, або ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ ДЕЯКІ ХУДОЖНІ КЕРІВНИКИ УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ НА КАРАНТИНІ?
УВАГА! Декілька годин тому мені приходить повідомлення з ганебною пропозицією праці від посередника людини, яка очолює один з державних театрів, продюсера чи директора Слава Жила (Slava Zhyla), тобто представника держави. На питання, чому б це мене мусила зацікавити ця пропозиція, відповіді не було. Подробиці і розцінки в скриншотах!

Чи зацікавила мене ця ПРОПОЗИЦІЯ ЗНЯТИСЯ ТОПЛЕС відповім тут!

Ви о…єлі, бл….? Ви реально, бл…? Я не шмат м’яса і це вам не ескорт!!! НІ Я НЕ ЗАЦІКАВЛЕНА В ВАШІЙ ПРОПОЗИЦІЇ облизувати фалоімітатор за 500 грн для Ваших вистав. Ви відмовляєте мені в звичайній людській гідності, об’єктивуєте мене, знущаєтесь. Впевнена, Ви перші будете топити за Харві, Яна Фабра, Хрінжановського і подібних до них, кажучи, що не мали жодних намірів використати службове положення в своїх низьких, збочених, не професійних цілях. Бо якщо ви поважаєте акторів, треба присилати як мінімум ОПИС/РЕФЕРЕНС/ПОЯСНЕННЯ КОНТЕКСТУ, а не «Другая персонаж снимает ливчик- 1000 грн» Я НЕ ЗАЦІКАВЛЕНА обслуговувати Ваші недолугі, патріархальні погляди і Вашу недолугу, патріархальну режисуру. Я поважаю себе і своїх колег, і головне своє тіло.

МОЄ ТіЛО МОЄ ДІЛО.

МОЄ ТіЛО МОЄ ДІЛО. Якщо я роздягаюсь на сцені, наприклад в виставі «Вино» з десятьма так само роздягненими чоловіками, нормалізуючи оголене жіноче тіло, або використовую фалоімітатор у виставі «Психоз», ставлячи під сумнів гендерні стереотипи, то це значить, що Я ВИРІШИЛА ГРАТИ ЦІ СЦЕНИ і Я СВІДОМА НАСЛІДКІВ, це мій акторський принос, якщо хочете, а не тому, що якийсь режисер/режисерка мене примусили це зробити. Вважаю Ваші дії і Вашу пропозицію праці – насиллям по відношенню до мене і вимагаю пояснень. А також на всяк випадок ознайомтеся з Законом «Про захист суспільної моралі», бо може виявитися так, що акторка, яку Ви, на превеликий жаль, вже зняли, не просто напише пост в фб, але звернеться в суд.

фото зі сторінки соцмережі Черкашиної

Я не хочу в цій ситуації мовчати, я не хочу відчувати себе на самоті, а найголовніше, я не хочу, щоб ця ситуація пройшла непомітно, бо насправді вона стосується не тільки мене, а кожного/кожної з нас, хто стикається з щоденним насиллям і відсутністю вибору в театрі або суспільстві, і боїться сказати про це. Насилля в театрі відбувається кожен день, ті, хто мають владу, постійно нею зловживають, від сексуального, фізичного та емоційного насилля до отаких от дивних пропозицій. В мене дуже багато друзів і подруг, які пережили подібний досвід, але просто бояться озвучити його через страх втратити роботу. Може, просто настав час об’єднатися, вивести це питання в публічний дискурс з фактами, іменами і прізвищами. Шановні друзі і подруги, допоможіть не залишити цю ситуацію не розв‘язаною і підкажіть, як діяти. Дякую.

Слава Жила з відповіддю  незабарився:

Вже декілька днів поспіль я є учасником дуже неприємного інцидента і я хочу поставити в ньому крапку. Коротко про суть: акторці Оксані Черкашиній хтось зі знайомих скинув уривок моєї приватної переписки з іншою акторкою, в якому я пропонував взяти участь у новій експерементальній виставі театру «Актор». Дописовачку скрін цього фрагменту переписки дуже обурив і вона виклала його в соціальні мережі.

Тепер деталі:
1. Ми готуємо виставу «Містер Баттерфляй», яка відображає нову реальність – онлайн-життя в zoom. У цій виставі глядач впливає на сюжет та вирішує чи продовжувати акторам гру. На кожного з акторів чекають випробування. Герої розбивають склянку на камеру, випивають за раз стакан міцного алкоголю, кричать нецензурні слова у вікно, та зокрема оголюються. Загалом спектакль підіймає важливі соціальні питання: дегуманізацію суспільства, сексизм, насильство та інші.
2. На своєму фейсбуці я публічно оголосив про пошук акторок для сцен 18+. В Україні є безкінечна кількість прикладів вистав, де оголоне тіло є частиною режисерського задуму. В декількох таких спектаклях брала участь і Оксана Черкашина. Не думаю, що потрібно зупинятися на тому, що акторка має право самостійно вирішувати в яких спектаклях вона грає, як і на яких умовах.

Всі переговори з акторами я проводив особисто.


3. Всі переговори з акторами я проводив особисто. Спочатку уточнював чи готові вони брати участь у сценах 18+. Тільки після їхньої попередньої згоди я розповідав деталі, писав, у чому буде полягати задача, що потрібно буде робити в кадрі і який гонорар ми зможемо заплатити. З Оксаною я будь-яких перемовин не вів та нікого на такі дії не уповноважував.
4. Фрази на скріншоті в переписці виглядають грубими, неделікатними і обурливими. І я хочу перепросити за форму, в якій я надавав деталі щодо участі в проєкті. Вона є неприпустимою і надалі я буду значно більш обережним із формулюваннями, навіть якщо мова про приватні обговорення і цілісну розмову. Я усвідомлюю, що мої слова могли завдати шкоди і викликати сильні негативні емоції. Ще раз вибачаюсь за це.
5. Хочу зазначити, що Театр «Актор» – це територія вільних акторів, які працюють лише за згодою сторін, яких неможливо примусити написати пост в інтересах театру без їхнього бажання. Кожного режисера я завчасно попереджаю, що у акторів є право відмовитись від участі у виставі, тому в «Акторі» до акторів (вибачте за спеціальну тавтологію) особливий підхід і з кожним ще до запуску вистави ведуться попередні перемовини щодо участі в тому чи іншому проекті.

Я вірю в те, що мова мистецтва універсальна. Переписки з акторами – це нові шляхи комунікації часів карантину. Вже зовсім скоро він закінчиться і ми зможемо грати вистави наживо та спілкуватися не лише в zoom та мессенджерах. Тож давайте й надалі чути один одного, розмовляти та створювати якісний, цікавий продукт!

То що це було? Спроба привернути увагу до театральної вистави через штучний харрасмент-скандал? І чи в долі акторка?