Російський код Сенцова. Чому “Носоріг” біжить до РФ

Російський код Сенцова. Чому “Носоріг” біжить до РФ

Сьогодні в Україні кінопрем’єра стрічки Олега Сенцова “Носоріг”. Витрачати  кошти на його відвідини – не варто. І зовсім не тому, що фільм вже кілька тижнів викладений на піратських сервісах. Як не парадоксально, дебют режисера видався занадто триколорний, і аж ніяк не проукраїнський.

Як відомо, Сенцов сидів в російській в’язниці 5 років, а таке враження, що збирав “русский дух” для свого дебюту все життя. Братки, розбірки, тізер під піонерський приспів “Что мне снег, что мне зной”…. В мене не було б питань, якщо такий пострадянский наратив  шановний експолонений знімав за власний або меценатський кошт. Але він зробив це за державний рахунок.

Сенцов безсоромно отримав на це 20 мільйнів від Мінкульту. Фактично він з продюсером натиснули на жалість новопризначенного міністра культури, поскаржилися, що поки Олег сидів, то кошти на його фільм обецінилися, і вициганили 20 лямів. За цей кошт можна було зняти 10 документальних стрічок, але ми отримали одного  сумнівного “Носорога”. Отримали такий собі “Бумер” або “Антикілер” з тією різницею, що ті були актуальні  на початку путінської ери, а зараз в Україні промотувати такий бандитський стиль життя виглядяє не надто актуально та навіть комічно.

Але ж “Носорога” придбав “Нетфлікс” –  заволають “експерти”. Так, але це рівно нічого не означає. Бо “Нетфлікс” купував вже українські фільми, що аж ніяк не стали блокбастерами. І ще секрет Полішинеля – часто “Нетфлікс” купує права лише на розповсюдження у Східнй Європі, тобто на пострадянському просторі. Аудіторія такого “Нетфлікса” – совкодрочери. Для них, вочевидь, і працював Сенцов, ностальгуючи по часах рекетирів на базарах.

А щодо появи “Носорога” на Венеційському кінофестивалі, то тут спрацювала добра продюсерська робота та сенцовський бренд, що вже фактично профуканий ним в Україні. Але на заході ще є відлуння від “мужньої сенцовської відсидки”.

Тому коли Сенцов буде вчергове волати, що не виграє пітчинги Держкіно з новими сецнаріями (а таке вже було минулого літа), то треба розуміти – розпіаренний експолонений не дорівнює талановитому режисерові. А коли на прем’єру “Носорога” приходить сивочолий арештант він же експрезидент та вся його тусівка – то це вже політичний піар, і аж ніяк не мистецтво. 

Джерело: https://censor.net/ua/b3316866

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *