ШИНИ ПАЛАЛИ, В’ЇЗД ПЕРЕКРИЛИ

ШИНИ ПАЛАЛИ, В’ЇЗД ПЕРЕКРИЛИ

Сьогодні активісти перекривали дороги навколо столиці, палили вогонь на узбіччі та пікетували кабінет міністрів. Вимога – дозволити українцям користуватися автівками з іноземною реєстрацією.

Власники машин з європейськими номерами, завезеними за “Стамбульською конвенцією” вимагають прийняти закон, який дозволив би легалізувати їх на території України. Та дозволити сплачувати мито в розстрочку. Відповідний законопроек депутати подали до Верховної ради.

“Хотим дать сигнал, что люди ждут решения проблемы, а проблема эта не локальная, она касается всей Украины. Речь идет о трех миллионах автомобилей.                                                       От того, как решат проблему, зависит их жизнь, она может измениться или в лучшую, или в худшую сторону. Поэтому здесь собрались люди со всей страны, от Харькова до Одессы. Посмотрите — это остатки среднего класса…”, — сказав активіст “АвтоЄвроСила” Олег Ярошевич.

Тим часом в ефірі 5-го каналу, Ніна Южаніна – голова парламентського комітету податкової та митної політики, розповіла, що існує вже 22 законопроекти по врегулюванню ситуації з авторинком України.

Доречі один з них подала сама Южаніна. Вона хотіла змусити людей особисто приганяти машини з європи та заборонити користуватися митними майданчиками. На щастя її проект навіть не поставили на розгляд.

З інших законопроектів можна виділити 5561 та 5562, метою яких є максимальне спрощення пільгового розмитнення машин. Депутати хочуть прибрати обмеження на ввіз машин нижче категорії Євро-5 та заборону на продаж машини протягом року.

“Українці мають право їздити на українських номерах та купувати автівки за європейськими цінами. Якщо законопроекти 5561 та 5562 стануть законом, нам не треба буде вигадувати схеми, аби дешево купувати якісні машини. Тим більше, навіть до Європи їхати вже не обов’язково. Європейські автодилери вже доставляють машини на митні майданчики на території України. Щоправда державна фіскальна служба продовжує порушувати закон та чинить перепони у розмитненні машин.” Сказав Єгор Воробйов співзасновник ГО “Дорожній контроль”.

Тож, коли ці законопроекти таки стануть законами, сенсу купувати авто за “Стамбульською конвенцією” – просто не буде.

Федір Новицький